Warning: foreach() argument must be of type array|object, bool given in /home/betaeticicibebe/public_html/wp-content/themes/eticicibebe/functions.php on line 212
class="hamilelik-takvimi-template-default single single-hamilelik-takvimi postid-527">
Ana Sayfa - Hamileyim - Takvimlerim - Hamilelik Takvimim
Geri İleri

17 Haftalık Gebelik

Rahminiz göbek deliği ve leğen kemiği arasında. Bu da belinizin kalınlaştığı anlamına geliyor.

Uyku sorunları da bu dönemle birlikte başlar. Sırt üstü yatmak rahatsızlık verir, yüz üstü zaten yatamazsınız. En ideali rahmin kan akışının büyük kısmı sol rahim duvarından sağlandığı için sol tarafa doğru yatıp, karnın ve bacakların arasına rahat edebileceğiniz ince bir yastık koymaktır.

Yüzünüzde hamilelik lekeleri oluşabilir. Bu lekelerin çoğu hamileliğin sonlanmasıyla birlikte geçecektir. Siz yine de tedbiri elden bırakmayın ve güneş koruyucu kremlerinizi dışarı çıkarken sürün. Kullandığınız vitamin ve kan ilaçları mide ve boşaltım problemlerinizi arttırabilir.

Bebeğiniz…

Geçen hafta el parmağı izi oluşmuştu. Bu hafta da ayak parmağı izi kendini belli etti. Artık bebeğiniz insana daha çok benziyor. Gözleri daha hareketli, göbek kordonu daha güçlüdür. Bebeğiniz dışkı yapmaya başladı. Kıkırdaktan kemik dokusuna dönüşüm de hızla devam ediyor.

Boyu 13 cm’e ulaştı. Ağırlığı da 140 gram.